Domácí karanténa: Pozastavujeme hodiny jógy

Domácí karanténa: Pozastavujeme hodiny jógy

Domácí karanténa je nevyhnutelná, milé Večernice.  Od následujícího týdne pozastavujeme všechny hodiny jógy do odvolání.  Protože s velkou pravděpodobností letos oželíme  Jógu u moře, doufám, že se budeme moci setkávat v pozdním jaru, možná si i zacvičíme venku.  Zatím nám ještě zbývají k dobru 2 hodiny. Buď je nahradíme v lepších časech, nebo vrátíme peníze.

 

Dýchací cvičení

Zatím vám moc děkuji za krásné cvičení, všem vám šlo báječně. Dělaly jste pokroky každou hodinu. Teď přišel čas, abyste využily to, co jste se naučily.  A dáme si domácí úkoly, já je budu provádět s vámi.

Jako první a nejdůležitější je v těchto dnech dechové cvičení. Můžete u něj sedět klidně v křesle, jen ať je vaše páteř rovně. A vzpomeňte si na  plný jógový dech a pránajámu. Ode dneška si je budeme na těchto stránkách pomalu opakovat.

Budu vás každý den zdravit jednou pozicí a zároveň z toho snad vyjde i ten slibovaný sešitek s návodem.

 

Domácí karanténa

 

Domácí karanténa a pozice

Dnes se mi připletl pod ruku obrázek, kdy vytahujeme  úpony na zadní straně stehna a svalové snopce, mířící na sedací hrbol pánevní kosti.

Tak tedy: Lehneme si na záda, pokrčíme pravou nohu a levou položíme na koleno. Kolem levého stehna propleteme ruce a přitahujeme k sobě. Pak obě nohy natáhněte, uvolněte se. Proveďte na druhou nohu.

No, však to znáte. Není to zrovna známá jógová ásána, našla jsem ji ve cvičení pro seniory. Tak dámy, šup na to, než zapomeneme, jak jsme to spolu prováděly. Šlo vám to moc dobře, takže žádný strach.

Moc se na vás zase těším, milé Večernice. Jak si budeme vzájemně půjčovat knížky, koukat na filmy a dýchat zhluboka.  Tak se snažme vydržet veselé, zdravé, zdatné a mějte se příjemně.

 

 

 

Pavla Hobstová

Domácí karanténa: Pozastavujeme hodiny jógy
Tagged on:     

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..