Jana Stejskalová, mecenáška Večernice

Jana Stejskalová, mecenáška Večernice

 

Jana Stejskalová, RNDr. :  Původním povoláním učitelka matematiky.  Nyní podnikatelka ve společnosti OKG.   Je členkou klubu milionářů OKG,  jako první dosáhla ve firmě nejvyšší pozici. Dvakrát po sobě se umístila mezi nejlepšími živnostníky v Jihomoravském kraji. Je také členkou Večernice a její dobrotivou mecenáškou. A také je úplně normální žena, která nezkazí žádnou legraci.

Poprvé se Jana Stejskalová objevila ve Večernici předloni v Trpanji:  přijela si zacvičit jógu u moře. Hned v první hodině bylo jasné, že vládu nad svým tělem má pevně v rukou.  A později jsme objevily,  že stejně dobře vládne i nad svým životem.

 

 

 

 

Jana Stejskalová  byla původně učitelkou matematiky a chemie. Učila ale jen chvíli:  rok před mateřskou dovolenou a pár měsíců po ní.  „Děti byly často nemocné a neměl je kdo hlídat. Rozhodla se tedy pro podnikání z domova formou síťového marketingu, protože manželův plat na uživení rodiny nestačil. S podnikáním začalo i domácí násilí,“ vzpomíná Jana na své podnikatelské začátky. Osm let odolávala, chtěla dětem zachovat rodinu. Ale brzy pochopila, že by to nebylo dobré: děti by vstupovaly do života s modelem, který dává najevo, že je normální, když táta bije mámu.

Udělat životní změnu byla naléhavá nutnost. Proto podala žádost o rozvod. Finanční situace jí do karet nehrála: v té době rozjížděla novou firmu a navíc soud rozhodl, že musí manžela vyplatit z bytu. Hodně se zadlužila, někdy splátky převyšovaly provize z podnikání. Ale bylo jasné, že úkol se nedá odkládat.

Mnohé ženy v takových případech čekají na bílého prince, který je vysvobodí. Buď čekají dodnes, nebo skočí z bláta do louže. Proč? To by vysvětlil každý terapeut: žena, která trpí pocitem nedostatečnosti z něčeho, své chyby opakuje. Mnohem rozumnější je, tento pocit eliminovat. Změnit sama sebe.

 

 

Úkol číslo 1: Změnit sama sebe

 

 

 

A to se paní Janě povedlo na jedničku. V síťovém marketingu podniká od roku 1994. V roce 1997 s kolegou rozjeli českou firmu tak, že během 3 let vytvořili síť třiceti tisíc lidí z pěti zemí Evropy. Výrobce si myslel, že je už nepotřebuje a přestal dodávat. Dopadli tvrdě na dno. Pronajaté kanceláře a auta na leasing museli opustit. Na těchto troskách založili OKG. Z ničeho, měli jen touhu uspět a ochotu pracovat.

Dnes je firmě OKG 19 let, výrobků – přírodních potravinových doplňků bez chemie má řadu a oficiální zastoupení ve čtyřech zemích Evropy. Zboží je opravdu kvalitní a hlavním atributem je to, že se vyrábí z léčivých bylin a přírodních surovin. 

Místo dlouhého přemýšlení nad tím, jestli se do věci pustit, nebo ne, Jana po své šanci skočila. Pracovala dlouho, až se vypracovala. Na své cíle postupně dosáhla a  už si dávno si plní jiné sny. Ale toto krátké souvětí, shrnující cestu k úspěchu, obnáší  desetileté pracovní nasazení, během kterého se neodehrávala žádná hitparáda.  Na druhé straně velikým pozitivem této práce je to, že úspěchu může dosáhnout úplně každý. Alespoň Večernice Jana to tvrdí a jedním dechem dodává, je ona sama je toho důkazem. 

 

Motto dnů: Bez šéfa navždy

 

 

Začala roku 1994, ale o úspěšnosti se dalo mluvit až mnohem později.  „Já jsem své mety dosáhla v roce 2010, to můj roční příjem poprvé přesáhl milion,“ vzpomíná Jana. Dnes na svůj život v jednopokojovém bytě v paneláku myslí jen nerada.   Přesto, že se v podnikání zpočátku příliš nedařilo, rozhodla se učitelování hodit za hlavu, protože povolání učitelky necítila jako poslání.  V té době padlo rozhodnutí: „Už nikdy se nenechám zaměstnat…“

Jana se dala do boje za sebe a za děti: „Kancelář jsem měla doma, nebo v terénu. Telefonovat jsem chodila do budky. Na pracovní schůzky jsem jezdila i s dětmi, manžel je odmítal hlídat. Časem jsem mohla zaplatit  jeho dluhy a došlo na rozvod.“  Dalším cílem bylo dobré bydlení, děti dovedla k dospělosti, pečuje o staré rodiče.

Jezdila se školit do Londýna, Varšavy a Vídně. „Peníze z multilevel marketingu, jsem vracela zpátky do produktů a cest. Zlomovým bodem pro mě byla cesta do Atlanty v roce 1995,“ dodává.

Seznámila se s filozofií amerického motivátora a řečníka Jima Rohna. „Líbilo se mi, že každý může uspět, když si uvědomí, že nezáleží na tom, co bylo včera, ale kde chce být zítra,“ usmívá se Jana.

Na své koníčky Jana také nezapomíná, patří to k základní duševní hygieně úspěšné podnikatelky. Ráda navštěvuje kulturu,  cestuje a mimochodem taky cvičí jógu.

Nejprve preferovala kurzy přímo v Indii,  tu pak  vyměnila za blízké Chorvatsko: Vyhovuje jí prosté soustředění sama na sebe,  kontakt s ženami podobných koníčků a taky to, že díky relativní blízkosti sem může zajet i dvakrát do roka.  

Dlouhé cesty světem podniká také: viděla Bali, Čínu, Kolumbii, Egypt, Anglii, Ameriku. 

 

Jana Stejskalová: Rovnováha braní a dávání

 

 

Jana Stejskalová

 

 

Jana se počítá mezi průkopnice síťového marketingu v České republice.  V multilevelové síti stojí vysoko. „Ano, mám vysoké příjmy,  ale to  není v tom, že jsem měla štěstí. Před 19 lety nás začínalo několik desítek.  Z této velké skupiny jsme ale vydrželi jen tři a přestáli jsme počáteční neúspěchy. Dnes jsme všichni  členy Klubu milionářů OKG.  Není to o štěstí. Na začátku jsem byla sama. Neměla jsem žádný tým, žádné provize. Nic se nestalo samo, ani náhodou, nic jsem nedostala zadarmo. Já sama jsem přivedla do společnosti OKG   asi 3 tisíce lidí. Řadu z nich jsem naučila pracovat tak, jak to dělám já.  Svým lidem říkám: Čím víc pracuji, tím víc štěstí mám.“

Janino společenské postavení je nyní vynikající, řídí velkou organizaci. K ní sama vyšlapala cestičky, výrobky odzkoušela sama na sobě. Zažila mnohem víc neúspěchů, než kdokoliv jiný. Dnes jsou cesty už vyšlapané, postupy odzkoušené a uspět je daleko snazší. „Člověk potřebuje mít vizi, touhu uspět a ochotu  pracovat a udělat pro svůj sen alespoň něco každý den. Člověk na sobě musí pracovat a není to tak tvrdé, jak se zdá. Ne každý je ochoten ve svém životě něco změnit.  Říkáme, že OKG je pro každého, ale ne každý je pro OKG.“

Podnikatelka dodržuje princip rovnováhy v braní a dávání.

„Když mám dobré příjmy, pamatuji také na ty méně šťastné, nebo potřebné lidi  dobročinné neziskovky, například  SOS vesničky a věnuji jim podporu.  Sponzoring je jedna z cest, které považuji za správné.  Kdo nic nedává, nic nedostane,“ zamýšlí se mecenáška.

 

 

Pro ženy, které by se chtěly naučit s Janou spolupracovat, uvádíme odkaz, můžete Janu požádat o spolupráci. Každý nový den máme šanci změnit svůj život… ten nejlepší čas je právě teď! Rozklikněte odkaz. Pro ženy, které hledají přivýdělek, nebo ztratily práci to může být vhodné řešení, Jana se vás ujme.

https://okprace.info/

 

 

 

Jana Stejskalová, mecenáška Večernice
Tagged on:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..