Školní výlet na konci školní sezóny Jógy pro babičky

Školní výlet: Jak se babičky ze školy jógy vydaly na výlet

Byl horký letní den a svět se smál. Čas na školní výlet.

Žačky ze školy Jógy pro babičky vyrazily.

 

 

Kamenná horka

Bylo hezky, den před tím parádně zapršelo a tak se jogínky vydaly na Kamennou Horku. Je na kopci nad Brnem, konečná zastávka Červený písek. Přijedete sem autobusem ze Staré osady.

Školní výlet značky Klasika

Z konečné  půjdete kousek do kopce a zabočíte ze štěrkové cesty doleva, rovnou do lesa. Po 100 metrech jste na parádní mýtině, stojí tu dvě pěkná stavení a u nich turistické občerstvení, zvané v Brně „Óčko“. Je to venkovní hospůdka, která láká cyklisty a i pěší. Podává se Poutník, káva limonáda.  Vede ji jedna z nás, členka Večernice, stoupenkyně jógy  Liduška Hlaváčová.  Její velkou chloubo a zároveň láskou je ale  hlavně kozí farma.

Školní výlet letos poprvé

Možná z něj uděláme tradici. Teď jsme se tedy vydaly na Kamennou horku, ale asi by se měla jmenovat kozí. Liduška začala před pár lety s dvěma kozami, ale dnes má dvacetihlavé stádo, které si tu žije veselý a příjemný život. „Holky“ se prohánějí po louce, mohou zajít kam chtějí, takže se nezřídka proženou i hospodou. O víkendech však postávají často za plotem,  živo je tu až příliš. „Děcka je krmí čokoládou a holkám to nedělá dobře na žaludek,“ říká farmářka.   „Utrhněte jim akátové listí, to se jim nejvíc zavděčíte. Samy na něj nedosáhnou, ale považují lupeny za pochoutku.“

Pohladit zvířata

Óčko funguje jen venku, pod dvěma přístřešky, a to je právě to nejlepší. Místo se stalo cílem nedělních turistů pěších a cyklistů, matky sem chodí s dětmi, aby jejich ratolesti uviděly zvířata na vlastní oči. Pohladí si kozu, když mají štěstí, tak i kůzle, nebo slepici. Udělají si fotku a nesou ji do školního přírodopisu, kde jim ostatní spolužáci tiše závidí.

Pohladit a sýr.

 

Paní Ludmila otevřela Óčko a nosila na stůl:

Kozí sýry s česnekem, s pepřem, s bazalkou, bílé přírodní,

třešně,

tatranky,

kofolu.

Na pivo bylo horko a taky brzy.

 

Pokec:

Probíral se příběh farmy: Je to pár let, co manželé Hlaváčovi začali hospodařit. Koupili zahradu, postavili stan, potom přístřešek, nakonec dům. Zasadili stromy. Pořídili slepice, králíky a dvě kozy. Děti už byly, teď přicházejí vnoučata.

Farmářka: bydleli jsme ve stanu.

Koupačka

Závěr výletu patřil koupání. Něco luxusního: Lom pod Klajdovkou, příroda jako z z filmu o Vinetouovi. Senzační voda, i když studená. Do jezírka vstoupila jen část třídy.

Pamatujete si ještě zápisy o školních výletech z třídních kronik?

Vypadalo to asi takhle:

Na výlet vyrazilo šest žen, což je málo. Ostatní žačky se sice přihlásily, ale nakonec nepřišly. Udělaly chybu. Všem se výlet líbil.  Byl horký letní den a svět se smál. Vidím to jako dnes. Na okně seděla kočka a venku štěkal pes.

 

 

Zapsala Pavla Hobstová

Školní výlet na konci školní sezóny Jógy pro babičky
Tagged on:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..