Padák, pracák a krásná blondýna

Povím vám úplně banální příběh, jakých se v Česku seběhnou každý den stovky. Krásná herečka bude totiž na těchto stránkách vystupovat jen zřídka.

Emma není herečka, je krásná blondýna. V půlce prázdnin oslavila padesátku. Nic zvláštního, takových jsou v Česku denně stovky. Právě včera dostala po třiceti letech práce ve velkém podniku padáka. Padáků pro padesátileté blondýny jsou v Česku také stovky.

Byla jsem na to dva měsíce připravená, dostala písemnou zprávu, že budu propuštěna pro nadbytečnost,“ říká tato zkušená manažerka jedné z největších brněnských firem. Vlastně bývalá manažerka. „Hodný šéf mi dal na cestu ještě poukázku na zboží za 5 000. Protože už moc nevidím do blízka, bylo to tak akorát na dvoje brýle na památku. Rozdýchávala jsem to u rybníka celé prázdniny, ale nebrečela jsem, “ usmívá se.

Padák, pracák a krásná blondýna
Nebrečela jsem.

Emma má dvě možnosti:

1. Upíše se na pracáku a bude navštěvovat firmy a žádat o zaměstnání až do samého zblbnutí. Protože během takové činnosti jde člověk se sebevědomím dolů a pak nastane fáze psychosomatiky. Ale to už jsou jiné příběhy.

2. Udělá něco jiného, něco, co by si dosud neuměla ani představit.

Emmin příběh se zatím kloní k variantě 2.  Nelpí na tom, že by musela každý den od osmi do čtyř chodit v Brně do firmy pomáhat šéfovi. Vžitý stereotyp sice není snadné opustit, ale krásná Ema vychází z toho co má.

Co Emma má:

Je krásná tak, jak jen může dáma v padesáti být. A chytrá byla Emmička od malička.  Díky tomu Emma má malý letní byt v pohraničí. „Teď si vypiluju němčinu, protože na blízkém golfovém hřišti potřebují uklízečku.  Čeká na mne už pracovní uniforma: ne zástěra a šátek, ale sukně a sáčko. Úsměv je povinný a bude můj vlastní. Mzda 42 tisíc v korunách.“

Pavla Hobstová

Padák, pracák a krásná blondýna

3 thoughts on “Padák, pracák a krásná blondýna

 • 4.9.2013 at 14.12
  Permalink

  Ďjó, není nad to vlastnit nějakou nemovitost a znát jazyky! Přeju jí to!

 • 6.9.2013 at 6.41
  Permalink

  Ano, je možné usebrat svoje schopnosti a síly, má to jeden háček. Ne každá má v tom věku dobré zdraví, ne každá třeba jako v tomto případě, malý byt v pohraničí, ne každá má naspořené peníze do nového začátku, ne každá si zachovala aspoň špetku atraktivity. Příběh jsou opravdu různé, někdy restart je mnohem komplikovanější a méně zajímavý. O to pak cennější, pokud ho dotyčná se ctí zvládne!

 • 12.9.2013 at 17.29
  Permalink

  V tom to není, milá Blanko. Emma je tak krásná, jak jen v padesáti může být. Ne víc, ne míň. Jedna hloupá bruneta má taky byt v pohraničí a ještě nadává, že ji stojí moc peněz. Je to v úhlu pohledu. Jako sklenice napůl plná. Večernice.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..