Mandalový kalendář 2017

Mandalový kalendář stolní polyfunkční protistresový a úžasný jsem dostala k novému roku od šéfky Centra Mandala Zuzany Řezáčové Lukáškové.

Recenze

 

Každý týden mandala

Každý týden zde najdete novou mandalu k vybarvení, a tím ve skutečnosti dostáváte do rukou krásnou omalovánkovou knihu. Omalovávání uklidňuje. „Zůstat v klidu nebylo nikdy snazší, “ usmívá se autorka.

Každý den karta

Můžete si sem zaznamenat úkoly, což není u kalendářů samozřejmostí. Mnohé jsou čistě jen na ozdobu,  bez řádků na vaše poznámky.  Třešničkou na dortu jsou zvláštní stránky na křídovém papíře, které tento Mandalový kalendář doplňují a zdobí. Na nich jsou karty s nejkrásnějšími mandalami, které stvořily děti ze škol a školek celého Česka. Doprovázené citáty.

Karty jsou zařazeny po způsobu ilustrací, ale když si je vystřihnete, jsou na hraní. I ti největší nedočkavci, kteří si chtějí kartičky vystřihnout okamžitě, svůj kalendář nezničí, mohou jej normálně používat.

Jak se s nimi hraje?

„Položíte je rubovou stranou nahoru a můžete si vytáhnout třeba kartu pro dnešní den. Nebo svůj tah můžete doprovázet otázkou,“ vysvětluje autorka Zuzana.

Mandalový kalendář je každoroční tradicí a zároveň specialitou brněnského Centra Mandala a je spojen s projektem Mandala dětem. Mottem  projektu je „Hrajeme si a tím pomáháme“. Obrázky jsou také součástí putovní prodejní výstavy.

Autoři:

Zuzana Řezáčová Lukášková a Jitka Martinkovičová.  Děti z celé ČR, které malovaly v rámci projektu Mandala dětem.

Citáty na kartách mají tazateli odpovídat na životní otázky.

 

Pavla Hobstová

Mandalový kalendář 2017
Tagged on:

One thought on “Mandalový kalendář 2017

  • 15.4.2017 at 16.06
    Permalink

    Na tento rok kalendář nestihnu, ale pro rok 2018 by mě určitě zajímal.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..