L’AMOUR je sexy

Jeviště

Jezírko, tetelení, záblesky, hra světel a stínů. Co je to láska?

To vědí u jezírka všichni: kytičky, rybičky, žabičky, pejsci. Zrcadlení, vítr, voda, pohyb. Pábení, tokání, tření, natřásání, vrtění, dráždění, exhibování. 

Všechno to křehké zrcadlení končí výbuchem proudu touhy. Všichni zkoumají, hledají a při tom se pohybují v rytmu jednoho společného sexuálního aktu. A jeden sex nestačí, přichází skupinový orgasmus. Zvířátka, lístečky, kapičky. Každý s každým znovu a znovu. Zdá se, že sex v jezírku nikdy neskončí. Silný a přesto křehký, akrobatický výkon a výron, proud, který do tebe vstoupí. Je to pohyb, ten nejzákladnější, ten, o kterém – když přijde na věc – ví úplně každý.

V přírodě

Že láska je pohyb a energie, to pochopíte během představení projektu L’AMOUR a přitom vás dojme křehkost sexuální pasti, i slasti, která proudí ze samého jícnu přírody. Sledujete přírodní děj v rybníčku, kde se o překot miluje, kopuluje lísteček s rybičkou, světlo se stínem, vodička. Bez ohledu na mezidruhové křížení, trochu Bohem zapovězené, anatomicky obtížné, ale přesto je možné, a strhující, všichni se všemi bez umělé inseminace. Přírodní děj to je veliká láska. Akrobatický výkon.

Ach ano, podle aktérů projektu L’AMOUR je představení pohybovou kontemplací na téma lásky.

co je láska

Jak sami studenti o své práci sdělují, jde o performans, kde mohli využít svých talentů po svém. Prvky svého stylu zde najde jak učitelka jógy, hudebník, lektor aikido i tai či, gymnasta i akrobat. „Inscenace vznikla jako organická rostlina, která nemá v úmyslu zařadit se do žádného ze současných žánrů,“ píše se na studentském webu. Abstraktní popis je přesný.

Celá performance zkoumá, co je to vlastně láska. Je to něco velmi jednoduchého a tak nikdo nemůže říct, že to nevěděl. Když přijde na věc, každý ví, co má dělat.

Hlediště

Pohybové divadlo, současný tanec, hudba, cirkus a videomapping. Na začátku byla idea románu Zpověď dítěte svého věku francouzského spisovatele Alfreda de Musseta.

Projekt L’AMOUR se vydařil. Výsledek roční práce posledního ročníku JAMU v Brně provedený v Divadle na Orlí na premiéře 15. a 16. května  je sexy.

Věříte, že toto představení o sexu v nejsyrovější podobě je dobrý typ pro starou dámu?

„Ach ano, tohle doporučím. Osvěžila jsem si mnohé,“ usmívá se zasněně v roztleskaném hledišti babička.

Ach ano, velmi sexy.

 

Projekt L’AMOUR:

Na projektu se v současnosti podílí 23 studentů a 5 externistů, mezi nimiž najdeme i video designera z pražského vizuálního studia Lunchmeat Lukáše Dřevjaného, Vladimía Buriana, light designera, pedagoga a člena Institutu světelného designu nebo slovenského tanečníka, choreografa, performera a držitele prestižní Bessie Awards, Jara Viňarského.

 

Pavla Hobstová

L’AMOUR je sexy
Tagged on:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..