Hrdinka večera – svobodná matka

svobodná matkaSamodiva /blues pro sólo matku/

Premiéra inscenace na téma svobodná matka  proběhne na Sklepní scéně Divadla Husa na provázku dnes 13. září  od 19:30. Od 16:00 veřejná generálka.

Reprízy inscenace proběhnou v sobotu 14. září od 19.30, pondělí 16.9. v 10:00 a 19:30 a v pondělí 30.9.od 19.30. 

Vstupné ZDARMA. 

 

Program 

 Deset žen. Deset sólo matek. Deset jedinečných životních příběhů, které do sebe vplývají jako řeky. SAMODIVA je blues o ženě mezi čtyřmi zdmi. Odvážné sólo z posledního dechu. Píseň pro všechna vyvěšená telefonní sluchátka. Dno je každým dnem blíž. Ale SAMODIVA tančí. A nakonec možná přetančí i smrt…

svobodná matka
Samodiva: svobodná matka

 

Režie:   Janka Ryšánek Schmiedtová

Dramaturgie:    Anna Saavedra

Scénář: sestavila Anna Saavedra z textů, které napsaly SAMODIVY

Výprava:   tomkom

Kostýmní spolupráce: Věra Vtípilová

Herecká spolupráce: Jakub Cír, Miloslav Maršálek a Petr Nýdrle

 

 

 

Hrají SAMODIVY:  Magda Gregurková, Lenka Chmelařová, Uyanga Kaňková, Vladimíra Lehká, Denisa Nytko, Alena Pavlasová, Veronika Schwarzová, Michaela Straková, Lenka Václavíková a Jiřina Zezulová.

 

Občanské sdružení Tripitaka:

„Divadlo je cesta k sociální integraci.“

 

Páteční inscenace SAMODIVA je již několikátým projektem tohoto typu. Během roku 2011 běžel projekt s názvem První úspěch. Námětem byl život dětí, které vyrůstají bez biologických rodičů v náhradní rodinné péči. Byl rovněž dílem o.s. Tripitaka a Centra experimentálního divadla v Brně.

Hra v režii mladých režisérů Janky Ryšánek Schmiedtové, Jiřího Honzírka a Pavla Baďury představovala tři rozdílné divadelní kusy s názvy Paso a paso – Cesta zraněného bojovníkaShow4Business a Zrcadlo v mym pokoji. Představení sklidilo velký ohlas, a to nejenom u odborné veřejnosti, ale také u diváků a odborné kritiky. Občanské sdružení Tripitaka dále realizovalo Ghettofest, dva ročníky festivalu v brněnském romském ghettu, a dále pak projekt Renomé, program pracovní integrace pro mladé lidi vyrůstající bez rodin, nebo rodin, které vede svobodná matka.

 Pavla Hobstová

Hrdinka večera – svobodná matka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..