SAMODIVA na Provázku v Brně

samodiva            SAMODIVA v Brně

Divadlo v sociální akci pro matky samoživitelky v krizové životní situaci

 

Premiéra inscenace SAMODIVA /divadelní blues pro sólo matky/ proběhne zítra 13. září v 19.30 na sklepní scéně Divadla Husa na provázku v Brně. Vstup zdarma. 

 

Hru produkuje občanské sdružením Tripitaka spolu s Centrem experimentálního divadla. Hra je součástí unikátního projektu „Divadlo žen a mužů,“  který chce podpořit matky samoživitelky, které po mateřské dovolené marně hledají práci.

 Projekt „Divadlo žen a mužů“

Deset nezaměstnaných osamělých matek letos v březnu na základe výběrového řízení uzavřelo půlroční zaměstnaneckou smlouvu jako herečky „Divadla žen a mužů.“

Během jara a léta vítězky konkurzu  dostávaly kromě sociálního, právního a psychologického poradenství také hodiny herectví a tance. Absolvovaly také kurz tvůrčího psaní.

Na jeho základě popsaly matky kritické momenty svého života, své minulosti.

Samodiva v Brně

Z těchto textů pak vznikla inscenace, jejím hlavním tématem je genderová diskriminace na trhu práce, autenticky popsaná zúčastněnými „hrdinkami“.
Popisuje situaci sólo matky v současné společnosti, zamýšlí se nad tématem rozpadu tradičního modelu rodiny, samotou západní ženy matky a popisuje sílu bojovat za svůj život i za život svých dětí.
Hrdinka SAMODIVA

Námět vznikal během společných diskusí. Vyšla z nich „hrdinka SAMODIVA“, – žena naší současnosti, osamocená víla bojující s nástrahami života, hrdá, křehká a netuctová. Zástupkyně této neprávem marginalizované skupiny.

Projekt  „Divadlo žen a mužů“ pracuje od letošního dubna a produktem je dokument režisérky Ivety Grófové,  který v příštím roce promítne České televize.

 

Pavla Hobstová

SAMODIVA na Provázku v Brně

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..