Babičky otvírají semestr

Babičky otvírají semestr: Jóga pro seniory 2019 

Babičky otvírají semestr. Jóga  pro seniory je zase na programu:  Každé úterý a čtvrtek v YMCA Brno. Začínáme s říjnem, neb jsme vysokoškolačky.

 

KDY?

Úterý

10. 00 – 11.00         Jóga pro babičky     začátečnice

Čtvrtek   

9.30 – 10.30       Jóga pro babičky  – pokročilé  babičky

10.45 – 11. 45     Jóga pro slečny babičky a sportovce  – pokročilé slečny babičky a sportovci 

 

KAM?

YMCA Brno, Kounicova 3, vedle cukrárny Kolbaba. Vstupte do domu, sejděte po železných schodech na dvorek a jste tu.  

Pravidelné cvičení poběží od října: 

 

Máme zase otevřeno, tak hajdy do školy!

Přijďte zlehka zacvičit. Služebně starší cvičenky navážou na zážitky svého těla, které jsme připravily před prázdninami. Mnohé z nás máme ve své buněčné  paměti cvičení od moře. Naše tělo si vše pamatuje. 

Nové  zájemkyně –  přijďte si něco odzkoušet. Dozvíte se, jaké to je.  

 

Radost ze sebe

Nové babičky zapadnou mezi služebně starší a tím to pro ně bude snadnější. Kolegyně vedle vás vám vše rády vysvětlí.  Při tom se potutelně usmívají, když na své nové „sousedce“ pozorují stejné těžkosti, které kdysi měly samy.

Býti babičkou není podmínkou, věkovou hranici nemáme.

Námaha, kterou je nutné vynaložit na jednoduchý sed na zemi s rovnými zády,  zaskočí každou. Ale  síla je v jednoduchosti, nácvik zvládne úplně každý a výsledky jsou excelentní.  Dostavuje se spokojenost sama se sebou. A to je výhra, protože radost ze sebe, tu má dneska opravdu málokdo.

Rozpis hodin jógy Večernice zde.

 

 

Ještě vám řeknu něco k „seniorskému věku“, aby se některá z vás nebála, že už má moc. Kdy tento věk začíná, to nám vědci přesně neřekli. Říká se něco o tom, že každý je tak starý,  jak se cítí, ale to je omleté klišé. To, jak se cítíme, totiž závisí na tom, co děláme se svým tělem. Pevnost a pružnost není zadarmo.

 

Pokud jste péči o tělo trochu zanedbaly, a  po pružnosti jen toužíte, stále ještě není pozdě.  Pusťte se do cvičení, my vám řekneme, jak. Nejde vůbec o výkon, chceme měnit samy sebe k lepšímu. A to můžeme dělat vždycky.

 

Cvičíme podle systému Jóga v denním životě,  který v Evropě během posledních třiceti let zlidověl.  Jde o program ucelených fyzických, dechových, relaxačních a meditačních technik. Vše velmi jednoduché, tak aby cvičení zvládl každý od dětství až po vysoké stáří. Lišíme se pouze výkonem, ale přesněji řečeno, vnějším projevem. Protože výkon je pro každého jiný. Postupně lze přidávat na obtížnosti – po velmi nízkých dávkách.  Například dýchacím cvičením, které si dokážeme osvojit během několika lekcí, dosahujeme vysokého dechového výkonu a tedy i okysličení těla.

 

 

Pavla Hobstová 

 

 

 

 

Babičky otvírají semestr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..