Samoživitelky školte se!

Genderové informační centrum Nora hledá ženy samoživitelky do projektu s názvem „Samoživitelství – společenský fenomén?“. Vybraným ženám samoživitelkám  bude nabídnuto vzdělávání zdarma v následujících 3 vzdělávacích blocích:

1. Vzdělávací blok 1 (1 den)

Flexibilní formy organizace práce. Problematika slaďování pracovního a soukromého života (work-life balance)

2. Vzdělávací blok  (1 den)

Právní školení se zaměřením na práva samoživitelů/ek v ČR (včetně přehledu dávek, které je možné čerpat)

3. Vzdělávací blok 3 (3 dny)

Kurz zaměřený na mapování vlastních kompetencí (7. – 9. dubna 2014)

Vy a kompetence: seznamte se! 

K mapování kompetencí bude využita inovativní švýcarská metoda mapující kompetence pro definici nové kvalifikace na pracovním trhu. Metoda Schweizerisches Qualifikationprogramm zur Berufslaufbahn (CHQ) byla vyvinuta v roce 1993 ve Švýcarsku, původně za účelem podpoření situace žen na trhu práce. Vznik metodiky mapování kompetencí reagoval na to, že ženy ve Švýcarsku dostaly volební právo až v roce 1971 a jejich situace na trhu práce nebyla příznivá. Proto vznikla potřeba zformalizovat jejich zkušenosti a kompetence tak, aby ženy mohly konkurovat mužům při přijímacích řízeních na různé pozice. Tak vznikla nejen metoda CH-Q, ale i celý systém řízení kompetencí, který garantuje kvalitu vyplývající z mezinárodní licence a v současné době se úspěšně využívá v řadě evropských zemí. Kurz zaměřený na mapování kompetencí zajistí Centrum kompetencí, o.s., které má licenci na používání metodologie CH-Q v ČR.

Kontakt

Během všech vzdělávacích bloků bude zajištěno hlídání dětí. Pokud máte zájem se do projektu zapojit, napište do 20. února 2014 na emailovou

adresu info@gendernora.cz.

Projekt realizuje Genderové informační centrum NORA, o.p.s. za finanční podpory Slovak – Czech Women´s Fund.

 

Kateřina Hodická

Samoživitelky školte se!
Tagged on:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..