TEDxWomen Brno

Pozvánka na konferenci TEDxWomen Brno

Napodobit konference TED se v České republice a dokonce i v Brně za poslední rok pokusilo několik desítek subjektů s menším či větším úspěchem. Z nejslavnějších jmenujme například Relove summit Prague 2013 Praha, Forum ekologikum Brno, Inner winner seance po celé republice pro velké odvážlivce. Některé z nich se k systému TED otevřeně hlásí a dokonce účastníkům slibují, že proud konferencí poběží i v budoucnu, a to minimálně každý měsíc. Mnohé neziskovky a organizace se snaží TED konference napodobit v různých městech světa. Nejde to dost dobře, ale díky Bohu za každou snahu, vždycky je tu šance, že zazní dobrá myšlenka a ta se pak uchytí.

Pokusů navázat na myšlenky světové organizace TED je stále více a tak je šance, že jeden s nich semínko padne na úrodnou půdu.  A to je dobře. Ostatně světová tradice doporučuje pořádat konference jednou za 2 roky. To je ideální, protože se myšlenky hodné šíření se ověří v praxi. Podívejme se tedy, co nám připravilo TEDxWomen Brno.

Program 2013

Podle programu zde vystoupí osm přednášejících. Zatím není z upoutávek tak docela jasné, jaké téma všechny aktéry spojuje.TEDxWomen by to mělo být téma „ženské“, ale o tom se v pozvánce nemluví. Přesto jsou profily přednášejících natolik zajímavé, že by stálo za to je vyslechnout. Promluví například webmasterka Markéta Kristová, ředitelka Ligy lidských práv Zuzana Candigliota, prezident pražského klubu Novinář bez hranic Juan Braun a další.

 

Osobní pozvánka pořadatelek

Zajímáte se o dění ve společnosti? Rádi se inspirujete nápady a myšlenkami jiných lidí? A jste otevření novým zkušenostem? Pokud jste na všechny otázky odpověděli ANO, vítáme vás ve světě konferencí TEDx, které probíhají v duchu motta „myšlenky hodné šíření“.

Principem konferencí je kombinace živých vystoupení vybraných řečníků a promítaných vystoupení (tzv. TED Talks) z různých koutů světa. Unikátní formát spojuje chytré, nápadité a komunikativní lidi z různých oborů a dává jim možnost podělit se s diváky o svůj úhel pohledu. Jednotlivé příspěvky jsou omezeny časově a během krátkého limitu vás přenesou na vzdálené ostrovy vědy, umění, podnikání a vůbec nápadů, které stojí za to šířit.

Konference TEDxWomen Brno je první svého druhu, vše výše uvedené nabízí převážně v ženském podání. Jejím cílem je představit zajímavé ženy, které chtějí sdílet své myšlenky a mají publiku co nabídnout. Ale abychom byli genderově vyvážení, konference je samozřejmě otevřena i všem mužům, kteří se chtějí inspirovat v roli diváků nebo chtějí inspirovat v roli řečníků.

První brněnská vlaštovka v podobě konference TEDxWomen Brno vyletí už v pátek 6. prosince a přihlásit se na ni můžete na webových stránkách tedxbrnowomen.cz. Čeká vás osm sympatických vystupujících, bohatý doprovodný program a zúčastnit se můžete i gastronomické soutěže. Kromě webových stránek TEDxWomen Brno najdete také na Facebooku.

 

Tolik vlastní slova mluvčí akce. Pro lepší orientaci čtenářek nabízím video, které je souhrnem témat TEDxWomen Brno 2011. Letos by mělo být ještě zajímavější,. Nechme se překvapit.

TEDxWomen Brno
Tagged on:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..