Pečuj doma: video poradí

 

Pečuj doma

Videa Diakonie poradí, jak pečovat na konci života.

Osm nových videí o celkové délce osmdesát minut přibude během tohoto týdne na internetovém portálu www.pecujdoma.cz.

Pečuj doma podle návodu

Videa se věnují péči o umírající v domácím prostředí a budou dostupná po registraci. Na konci června vyjdou i na DVD. Nová videa jsou pomůckou pro laické pečující, kteří se o umírajícího starají v domácím prostředí. Dozví se v nich, jak přizpůsobit domácnost z hlediska vhodného zajištění péče, jak používat různé zdravotní pomůcky a přístroje, jak si poradit s dušností umírajícího nebo s nejrůznějšími krizovými situacemi, které mohou v závěru života nastat. Jeden snímek je věnován také příznakům umírání a smrti samotné.

 

pečuj doma

 

Švýcarský vzor

Diakonie ČCE Pečuj doma natočila tyto průvodce péčí  v rámci projektu Podpora laické péče o geriatricky nemocné a nemocné v závěru života (Pečuj doma), který byl podpořen z Programu švýcarsko-české spolupráce. V rámci projektu se realizují také čtyři typy vzdělávacích kurzů a pro pečující je k dispozici i poradenství prostřednictvím webového formuláře nebo linky pro pečující (800 915 915).

Podpora pečujících

V květnu příštího roku se v Brně uskuteční také dvoudenní konference, která si klade za cíl přenést do českého prostředí některé zkušenosti z geriatrické péče ve Švýcarsku. Jako součást projektu vzniká Společnost pro podporu laických pečujících, v níž by měli laičtí pečující najít oporu, radu, ale i zastání.

 

 

Kontakt:
Tereza Provazníková, tel.: 731 623 107, Pečuj doma, Diakonie

 

 

Pečuj doma: video poradí
Tagged on:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..