Páté narozeniny jógy pro babičky

 

Páté narozeniny slaví letos Jóga Večernice pro babičky. Oslavíme je cvičením u svíčky. Zveme vás na návštěvu.

 

 

 

Oslava narozenin  

 

Cvičení u svíčky

Narozeniny slavíme vánočním  cvičením.  Večernice odmítly předvánoční volno, a tak pořádáme ve čtvrtek 14. prosince v 9.30  vánoční jógovou hodinku.  Zveme i vás, milé čtenářky.

Přijďte zlehka zacvičit. Dozvíte se, jaké to je.  Hodinka na zkoušku zdarma jako dárek.

Pak si doma dvakrát zacvičíte s Ježíškem a v prvním lednovém týdnu už je zase otevřeno. Tak hajdy do školy!

Radost ze sebe

Mnohé naše cvičící babičky tedy s letošními Vánocemi a v den narozenin oslaví  svou první pětiletku. Některé se přidaly později. Zdá se mi, že jejich začátky jsou nyní v mnohých ohledech snadnější. Ženy služebně starší „novačkám“ rády vysvětlují, že potíže s ohýbáním měly kdysi taky. Nicméně tyto Večernice se také v Józe pro seniory rády potutelně usmívají, když na své nové „sousedce“ pozorují stejné těžkosti, které kdysi měly samy.

Námaha, kterou je nutné vložit třeba na jednoduchý posed s rovnými zády, totiž zaskočí každou. Ale na druhé straně to dokáže úplně každý a výsledky jsou excelentní.   To pak nese s sebou radost ze sebe sama a to je  dobré, protože radost ze sebe, tu má dneska opravdu málokdo.

Otevřeno zase od čtvrtka

Po novém roce otvíráme další cyklus 10 lekcí (hodina 60 Kč). Nové žákyně se mohou hlásit.

Cvičíme hned po Novém roce. Rozpis hodin zde.

Ve čtvrtek ráno!

5. 1. 2018 v 9.30  – 10.30 –  Jóga pro babičky

                      10.45 – 11. 45 –  Jóga pro slečny babičky a sportovce.   

Večernice Miladka

V rámci našich narozenin vám prozradím, že když jsem hodiny babiček před pěti lety vyhlásila,  ženy tvrdily, že název je mizerný, potupný a nikdo nebude chtít chodit. Prý mám  zvolit něco více eufemického. Neposlechla jsem a dobře jsem udělala.  Proč eufemisticky lhát? „Nové žákyně“ se totiž díky názvu rozhodovaly mnohem snadněji. „Věděla jsem, že potkám ženy v letech, jako jsem já. A byla jsem ráda, je se setkám s podobnými problémy, které sama řeším,“ svěřila se mi jedna z nich. Byla to opravdu stará dáma, cvičila s požitkem s se smíchem. Letos bohužel nepřišla, ale třeba to napraví.

Naší nejpopulárnější hvězdou je od minulé zimy pravděpodobně paní Miladka. Odvážná dáma, která je odhodlaná „dát to toho všechno  a hotovo“. Znáte ji z fotek, je totiž fotogenická a to odhodlání má uložené ve tváři. Pokaždé, když chybí, ostatní ji postrádají. Miladka totiž navíc nezkazí žádnou legraci.

Narozeniny mohou být každý den

Od Nového roku se mezi slečny babičky chystají další odvážní muži. Odvaha je trochu potřeba, muži jsou totiž na svou „tvrdost těla“ pyšní, ale to jen za mlada. Později mohutné osvalení přestávají trénovat, nechce se. Svalstvo pak tuhne, zkracuje se a překáží. Přesněji řečeno bolí. Jóga v tomto směru pomáhá, neposiluje, ale protahuje. Muži ale váhají, jsou konzervativnější, než ženy a možná se nechtějí znemožnit. Psychická překážka.

Muži se ve Večernici objevují zřídka, ambice rozcvičovat muže Večernice nemá, protože aktivit pro muže existuje dost.  Ty muže, kteří už přišli, nevyháníme,  necháme si je na okrasu. Cvičí s námi už třetím rokem a jak postupně získávají ke své síle pružnost, jsou opravdu sexy.

Líbí se nám i to, že vůbec přišli (dokázali to většinou díky podpoře cvičící manželky).   Řeknu vám vám milé čtenářky,  jsou to pořádní chlapi, různého věku:  siláci, fotbalisti první ligy, a odvážní  modernisti. Navíc o svém cvičení s oblibou vyprávějí v hospodě u piva a i zde sklízejí potlesk. Nevěřily byste, jak  rádi lidé poslouchají o cvičení.

Náš nejstarší jogín – muž byl pan Vlastik. Byl to obrovský chlap a štíhlost bylo slovo, které neuznával. Pokaždé hned obsadil pro sebe dvě místa a taky je bez váhání zaplatil. „Večernici to věnuji rád, nač jsou mi peníze, rakev nemá kapsy,“ usmíval se pokaždé. Pan Vlastik byl nadšenec síly a všeho chtěl udělat hodně. Do cvičení trochu hrr, takže brzy odpadl.

Pavla Hobstová 

 

 

Páté narozeniny jógy pro babičky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..