Ó Paris Paris!

adelaBÓ Paris Paris! Malá Francouzka a její didgeridoo před muzeem Beaubourg!

Věděli jste to?  V Paříži jsou místa, kde pouliční umělci předvádí celé spektákly. Ó Paris Paris!

 

Umění a lešení

Takových míst je hodně, ale nejslavnějším působištěm je rozlehlá plocha před před Centre Georges Pompidou, Pompidouovo kulturní centrum. Nabité slavnými moderními uměleckými díly. Budova „obrácená naruby“ a přirovnávaná k rafinerii, kde eskalátory, potrubí, a ocelové podpory, podobné lešení, to vše je venku. Ó Paris Paris! A před tímto slavným domem architekta Richarda Rogerse je to pravé prostředí, kde vystupují pouliční divadla, někdy pouze neduživí jedinci, kteří napodobují černé a bílé sochy. Ale navečer! Na večer se tu pokaždé odbývá něco pořádného a diváků (platících) jsou celé davy. Podzim rozhodně není důvodem k ukončení sezóny!

Úředníky by zakázali

A naštěstí Pařížané neřeší pouliční divadlo zákazem, protože Pařížané jej milují. Kdyby se v jejich městě našel snaživý úředník, který by divadlo na ulici chtěl zakázat (tak jako v naší Praze), Francouzi by si to nenechali líbit. Takového úředníka by vynesli v zubech daleko za město, nebo by ho rovnou odvolali. Ó Paris Paris!

Tahleta dáma z videa se jmenuje Adéla B a na „place“ před Beaubourg ji Pařížané vídají už několik let. Adéla je skvělá, a i když už dávno pořádá vlastní koncerty v kamenných divadlech (někdy singl, někdy duo s partnerem) a produkuje CD a videoklipy, koncert na place před Beaubourg si ráda střihne.

Adéla by v Paříži chyběla

Říká se, že žena se saxofonem je úžasně sexy. O didgeridoo to zřejmě platí dvojnásob, protože takových muzikantek je po hříchu málo. A mužští posluchači Adély B roztouženě vzdychají.

Ó Paris Paris!

 

Pavla Hobstová

Ó Paris Paris!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..