Mužům se politika nedaří

Čtenářky Večernice patří k nejpočetnější demografické  skupině na světě. Nás starších žen je totiž opravdu hodně. To nám dámy dává do rukou obrovskou sílu. Zkusme ji konečně využít k něčemu užitečnému.

V první řadě je nutné si ji uvědomit.

Představte si, jak by se odvíjely takzvané „mužské záležitosti“ bez vás: Co by se asi tak stalo, kdybyste přestaly pomáhat svým špatným šéfům realizovat jejich sny. (Věra Chytilová svého času tvrdila, že by hned chcípli, ale ona byla přísná dáma.) Pravdou je, že by se většina dějů prostě zasekla a konec.

Jízda po jiných kolejích

Jistě existují i zdatní šéfové, ale v politice se ukazuje opak. Měly bychom tu bláznivou pánskou jízdu zastavit. V neděli u eurovoleb bychom to mohly udělat tentokrát jinak.

Lépe, než dřív: svěřme svůj hlas do rukou ženy. A pak už pojedeme pojedeme v jiných kolejích. Ostatně zatím se chováme opravdu nelogicky: obrovská skupina starších žen, která ve volbách tolik zmůže si ustrašeně vybírá muže, kteří ji, tu mocnou masu, budou reprezentovat v Evropě.  Je to nelogické, protože muži vůbec neznají naše potřeby.

 

Vicenová

Babička Milena

Jednou z favoritek o.s. Večernice je Milena Vicenová (LES), tvrdí, že ví, které věci jsou na světě důležité a které nikoliv.

Milena má mnoho rolí a má je moc ráda: profesionálně je jemná diplomatka, tvrdá veterinářka, bývalá ministryně zemědělství, nezávislá kandidátka za LES, liberálka. Další role jsou z domácího prostředí: dobrá matka, babička, manželka, teta, kolegyně…

Ale milé čtenářky i čtenáři, Večernice jen doporučuje, ale nepodsouvá. Můžete si vybrat kohokoliv jiného, důležité je jediné: vybírejte jinak, než dříve. Vyhněte se tomu, o čem víte, že se opravdu neosvědčilo! Staří politici za sebou nenechali dobrou práci.

Tentokrát jednejte jinak. Lépe, protože tentokrát se kupodivu opravdu nemůžeme vymlouvat, že není z čeho vybírat.

Pavla Hobstová

Večernice

Mužům se politika nedaří
Tagged on:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..