Muzeum Brno pro babičky: Jak utopit Mořenu

 

Moravské zemské muzeum Brno pořádá cyklus workshopů a seminářů pro prarodiče a vnoučata (bez omezení věku) se zaměřením na tradiční lidovou kulturu.

Nápad vyšel z poptávky po muzejních aktivitách tohoto druhu ze strany seniorských návštěvníků.

 

Muzeum Brno
Muzeum Brno: idylka prababičky.

Senioři  s vnoučaty jsou nejčastějšími návštěvníky muzeí vBrno. Průzkum mezi nimi ukázal, že by přivítali by aktivity zaměřené nejen na sebe, ale i  na vnoučata.

Etnografický ústav MZM tedy připravil pilotní cyklus čtyř workshopů/seminářů, který ověří reálný zájem seniorů o tento typ muzejních aktivit.

První workshop „Morenico, moreno, kde jsi husky pásla… oblékání moreny“ se uskuteční již tuto sobotu (5. 4. 2014, 13.00 – 15.30 hod., Palác šlechtičen, Kobližná 1), tedy sobotu před smrtnou nedělí. Připomínat se bude význam Velikonoc v lidovém prostředí, především pak co je to „morena“ a k čemu se používala.

Účastníci budou figurínu Moreny oblékat, případně si ji budou moci i sami vyrobit. Součástí programu bude ukázka lidových tkanin z depozitáře lidového textilu EÚ a také burza velikonočního jídla a říkadel. Počet návštěvníků je omezený, nutná rezervace na: gzmeskalova@mzm.cz. Více info na stránkách Muzeum Brno (mzm.cz)

Muzeum Brno pro babičky: Jak utopit Mořenu
Tagged on:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..