Milena Vicenová: Úkol nesplnitelný, pošlete ženu!

Jednička LES v eurovolbách Milena Vicenová vyzývá starší ženy, ať vezmou věci do svých rukou: 

Milé dámy, taky máte dojem, že situace potřebuje změnu? Musíme s tím tedy začít. Nepodceňujme se, máme na to! 

Naši politici se přetahují lopatami, bezostyšně vyžadují úplatky a odpouštějí těm, kdo okradli slušné lidi. Slibovali nám „čisté ruce“, ale sliby nesplnili. Ukončit to můžeme jedině my, ženy.

 

Nejen starostky

Tvrdá realita minulého režimu, kdy jsme poslušně chodily do práce, zvládaly péči o domácnost a po večerech nahrazovaly kulhající zásobování, z nás vychovala skvělé organizátorky a manažerky, které s přehledem řeší vypjaté situace. Vychodily jsme tvrdou školu a teď umíme prakticky a s citem řešit i složité problémy. Je potěšením vidět velký počet úspěšných a hlavně nezištných starostek, místostarostek a dalších zastupitelek v místních samosprávách. Proč ale chybíme my, ženy, ve vysoké politice?

Pět let jsem pracovala jako velvyslankyně v Bruselu. Málokdo ví, že řídit Stálé zastoupení není lehká role. Byla mi nabídnuta v době našeho předsednictví, ale teprve po té, co tuto nabídku odmítlo šest mužů.

Mission impossible, send there a woman!

Za dobu mé „evropské praxe“ jsem poznala, že my, ženy, jsme v tichosti vysílány do těch nejtěžších míst. Mé kolegyně mi to mohou dosvědčit. O tom by vám mohla vyprávět třeba bývalá velvyslankyně v Iráku Janina Hřebíčková, nebo  i moje bruselské kolegyně z Gruzie, Černé Hory, Moldavska, Srbska a Albánie. V těžkých situacích jsme si pokaždé s úsměvem říkaly – Mission impossible, send there a woman! (Úkol je nesplnitelný – pošleme tam ženu!).

Pojďme do toho, jen tak budeme moci vyslovit, co vlastně chceme! Co potřebujeme! Opravdu věříte tomu, že muži budou prosazovat kratší pracovní úvazky či práci z domova pro ženy pečující o děti, vnoučata nebo seniory? Věříte tomu, že budou bojovat za zdravé životní prostředí a slušné vztahy? Že tentokrát – poprvé v životě – svůj slib splní?

Milena Vicenová1

 

Milena Vicenová: Používejte „tři S“:

Sebeuvědomění: vím, že účast žen v politice je důležitá.

Sebevědomí: My ženy na to máme!

Solidaritu: zvolme si především ženské kandidátky.

 

Milena Vicenová: Úkol nesplnitelný, pošlete ženu!
Tagged on:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..