Konopná doktorka podle zákona

kon„Byl to zázrak, když  jsem použila konopnou mast na spálenou svou vlastní  ruku,“ popisuje konopná doktorka do mikrofonu svoje zkušenosti z lékařské praxe. Pacienty léčí konopím od roku 2010 a dává si pozor, aby nepřekročila zákon. Stále sleduje novelizace, aby její lékařská praxe dodržela legalitu. Opřít se může o svůj lékařský diplom a bezmála desetiletou praxi.

Konopná Doktorka“ Budařová

konopka1„Konflikt se zákonem jsem zatím neměla,“ říká. Pacientům radí, jakým způsobem se mají léčit pokud se rozhodli pro konopí. Poradí způsob aplikace, dávku a také „alchymistu“, který vyrábí léčivé preparáty.  Nic proti zákonu. „Šíření pravdivých informací je moje občanská povinnost,“ usmála se lékařka. Je  Jana Budařová, mladší sestra slavného bratra, známá mezi pacienty jako „Konopná doktorka“.

 

V polovině léta přednášela o své jedinečné specializaci na setkání Fórum ekologikum, které se snažilo ve stylu TED-X seznámit posluchače se zajímavými společenskými směry.  MUDr. Budařová s profesionálním přehledem popsala českou konopnou scénu: Druhy konopí, jejich léčivé účinky a rauš.   Způsoby aplikace, dávky. Uvedla, že kouření považuje za nejhloupější způsob aplikace, pochválila vaporizaci a inhalaci  pro astmatiky (odpařování a vdechování).

Ordinace podle zákona

Jana Budařová se po čtyřech letech praxe ve Fakultní nemocnici v Brně rozhodla se jít nasoukromo jako obvodní lékařka, ale léčba konopím ji zaujala nepřehlédnutelnými účinky. Proto nakonec vystoupila i z lékařské komory a „natvrdo“ začala ordinovat alternativně. Tím se stalo její postavení v české lékařské obci naprosto výstřední a odvážné. Přístup k pacientům jemný a osobní.konopka3

Místo ve společnosti – mystické: Ordinuje se zákoníkem v ruce: „Léčím pode Ústavního práva a Listiny základních práv a svobod. Lidé mají právo svobodně si zvolit nejlepší možnou léčbu. Konopí je volně rostoucí bylina s celosvětově prokázaným účinkem. Při správné použití vůbec neškodí, ale pomáhá. Není znám jediný případ úmrtí. Nic z toho se nedá říct o přípravcích farmaceutických firem,“ vysvětlila konopná doktorka.

 

Pavla Hobstová

Konopná doktorka podle zákona

4 thoughts on “Konopná doktorka podle zákona

 • 23.9.2013 at 10.04
  Permalink

  Zajímavý příběh o nevšední mladé lékařce. Držím jí palce a v léčivé účinky konopí také věřím.

 • 17.1.2016 at 12.20
  Permalink

  Prosím,byl mně diagnostikován folikulární lymfom,léčím se ve VFN Praha,chemoterapie
  snáším velice špatně-šílený neklid celého těla a bolesti žaludku,nevolnost.Mám zájem o léčivé konopí,ale nevím jak se k němu dopracovat.V Praze nemají zájem mně jej napsat,nechci kupovat nic nelegálně,abych si neuškodila,prosím poraďte ,jak postupovat a jaký druh doporučujete.Děkuji M.P.

 • 24.1.2016 at 12.01
  Permalink

  Paní Protivová, bohužel jste nenechala adresu, ale nevadí: paní Budařovou lze vyhledat na Facebooku a napsat jí. Přeji uzdravení. Pavla H.

 • 28.3.2017 at 15.40
  Permalink

  Dobrý den Máte prosím nějakou radu ,jsem po mrtvici michy ochrnutá ruce a nohy zkusím všechno!!Děkuji

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..