Kašlete na doktory, berte jógu!

Akce:

Vstříc jarním potřebám otvíráme další cyklus jógy 50+, XXL.

Úterý v 17 hodin Mandala, Opletalova 6

Kontakt: vecernice50@centrum.cz

 

Jste v harmonické souhře?

Podle psychologů je k tomu nutná pohoda fyzická, psychická a sociální.

Ještě před hodinou, když jsem šla z práce, myslela jsem, že padnu únavou, teď jsem znovu zrozená. Děkuji za to!,“ culí se drobná a sportovně vyhlížejí tmavovláska  Blanka. Opouští hodinu jógy 50+ se slovy, že už se těší na tu příští.

Psychosomatika

Není sama. každá dobře postavená jóga má somatopsychické aspekty. To znamená, že změnami, které docílíme při cvičení na svém fyzickém těle, lze navodit změny na psychické úrovni. Pak ještě automaticky nabíhají změny v sociálních vztazích. Zlepšení kontaktů mezi lidmi.

Vztahy

Příklad: lepší držení těla, lepší potenciál pro sport, redukce nadváhy. Při klidném ale zároveň náročném cvičení dochází také k odplavení svalového a po té nervového napětí. A hned je člověku veseleji. Pak vše klape i v sociálních vztazích.

Jarní akce
Jarní akce

Lépe a lépe

Některé techniky proto využívají i progresivní psychologové: Během cvičení jógových pozic a především při relaxaci se v naší mysli vynořují emočně nabité myšlenky. Cvičenec k nim je schopen zaujmout postoj „nezúčastněného pozorovatele“, proto dnešní lékaři používají jógové prvky v terapii.

Z toho plyne poučení: kašlete na doktory, přijďte k nám. 

Není nutné cvičit složité úkony, pracujeme v pohodě a přesto se každá na své podložce nadře přesně tolik, kolik potřebuje. A každý týden je to lepší a lepší.

 

 

Pavla Hobstová

 

Kašlete na doktory, berte jógu!
Tagged on:     

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..