Joga-nidra: odpočíváme na hladině alfa

Joga-nidra: odpočíváme na hladině alfa

Nabízíme vám zvukovou nahrávku čtyřicetiminutové relaxace. Napište si o ni.

Nech se vést

Joga-nidra je jogický spánek, velice hluboká relaxace těla i mysli. V ní si pod vedením hlasového průvodce navodíme dokonalé uvolnění jak psychické, tak fyzické.

 

 

Cvičenci leží na rovné podložce a půl hodiny si   vyhradí klid jen sami na sebe.  Můžeme se přikrýt, posloucháme pokyny lektorky a navodíme si relaxaci, zaměřenou na každý detail těla. Naši mysl opouští vtíravé myšlenky a my se stále více uvolňujeme. Odpočíváme. Relaxující se nechává vést hlasem lektora. Posloucháme jej také proto, aby naše myšlenky netěkaly, abychom udrželi pozornost pro jeden cíl: Uvolnit celé tělo.

 

 

Hluboký spánek

Půlhodinový jógový spánek dokáže nahradit několik hodin běžného spánku. Proto se doporučuje provádět jej mimo jiné i ve chvílích pracovního nebo fyzického přetížení, nebo také v nemoci. Dosáhneme dokonalé regenerace těla, vnitřních orgánů i mozku. Na konci relaxace se vracíme do reality odpočatí.

 

Podvědomí a vizualizace

Joga-nidra patří k relaxačně meditačním technikám, které mění stav našeho vědomí. Během něj dosahuje naše mysl hladin alfa až théta, podle pokročilosti cvičence. Jinými slovy: dostáváme se do vědomého spánku velmi podobného meditaci.

Do procesu joga-nidry lektor může zařadit i několik dalších prvků, jako například práce s podvědomím, vizualizace či hluboké dýchání.

 Sankalpa

Na začátku a na konci joganidry používáme také tzv. sankalpu, techniku posilování vůle. Své osobní přání formulujeme do krátké pozitivní věty a tu si vědomým opakováním ukládáme do podvědomí. Naše činy pak mohou zdárně směřovat k našemu cíli. Techniku používali indičtí jogíni od nepaměti. Teprve od nich ji převzali s menším či větším úspěchem psychologové, kteří ji v modifikovaných formách používají například jako tzv. autosugesci, nebo autogenní tréning.

Ať jsou všichni živí šťastni!

Podle jogínského učení  si člověk  ale má dobře rozvážit co si přeje. Proto se oblíbenou sankalpou východních mudrců stala věta: „Ať jsou všichni živí šťastni!“

 

Nabízíme zvukovou nahrávku 40 minutové relaxace, kterou vám můžeme poslat například přes úschovnu,  v případě, že máte zájem o hlasové vedení vaší relaxace, napište si o ni.

Objednávku pište:

prosíme na vecernice50@centrum.cz , nebo volejte 607659654.

Po objednání  pošlete laskavě

200 Kč na č.ú.  2000832682/2010 a do poznámky napište své jméno.

Joga-nidra (40 minut) pod vedením lektorky s relaxační hudbou pro laiky i pokročilé.

Hlasové vedení Pavla Hobstová, zvuk Petr Kučera.

 

 

 

Joga-nidra: odpočíváme na hladině alfa
Tagged on:

6 thoughts on “Joga-nidra: odpočíváme na hladině alfa

 • 13.3.2015 at 18.24
  Permalink

  NEUVĚŘITELNÉ!!! Zvláštní forma spánku a odpočinku, opravdu jakási hladina alfa… Krásně jsem si odpočinula, nabrala nové síly a chuť. Děkuji a doporučuji!!!

 • 13.3.2015 at 21.24
  Permalink

  Sametový hlas vás přirozeně přivede do hluboce relaxovaného stavu, kde si vaše tělo dokonale odpočine a nabere nové síly. V době kdy většina z nás pociťuje následky stresu je to jedinečná příležitost obnovit svoji vitalitu. Vydejte se do hladiny alfa a užijte si to….srdečně doporučuji.

 • 18.3.2015 at 7.30
  Permalink

  Vřele doporučuji, vyzkoušeno na vlastní tělo. Cítila jsem se neuvěřitelně odpočinutá a plná energie.

 • 25.3.2015 at 11.21
  Permalink

  Myslím, že je na tom důležité to, že se taková relaxace dá praktikovat skoro denně, doporučuji nyní s jarem, kdy chybí energie a vitamíny…
  Pavla

 • 17.12.2018 at 13.58
  Permalink

  Rozhodně stojí za to si tu chvilku klidu dopřát, hlavně teď, místo shonu…
  Pamatujme si, že Ježíšek se narodil v chlívku, takže i když ten úklis nestihneme, bude se u nás cítit, jako doma 🙂
  Krásný dobrý každý den @

 • 17.12.2018 at 17.58
  Permalink

  Dano, děkujeme, u nás je Ježíškovi dobře. Pavla

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..