Jóga Brno: Jóga pro babičky!

Večernice ve spolupráci s občanským sdružením Přírodní zahrada u smrku v Brně Králově Poli pořádala v letech 2014 – 2015 cvičení „Jóga Brno“  pro ženy všech věkových kategorií. A to je poslední nudná věta, řečená v úředním žargonu, milé čtenářky. Zbytek vám povyprávím pěkně po pořádku.

 

„Jóga Brno“ pro dámy

Nejprve jsme si párkrát zacvičily venku ve veřejné Přírodní zahradě pod smrkem, mezi kytkami a stromy. Jen tak pro příležitost. Protože ale dámy nakonec chtěly chodit pravidelně, nebylo nic jednoduššího. Alespoň když je cvičitelka po ruce. Otevřely jsme pro zájemce malou jógovou hodinku v zahradní klubovně. Zájemkyň přibývalo (muži nestáli za řeč a hned zmizeli), za chvíli jsme se nevlezly a přidaly další hodinu.

 

Jóga Brno pro babičky

Jóga pro babičky
Jóga Brno pro babičky.

Protože jsme se brzy zase nevlezly, otevřely jsme další hodinu, tentokrát dopoledne  jógu pro babičky. A protože konci roku jsme se zase nevlezly, otvíráme další, již čtvrtou hodinu. Doufáme, že budou brzy cvičit babičky v celém Brně.

Babičky sobě

Ještě vám řeknu něco k tomu věku. Aby se nikdo nežinýroval, kdyby na to téma padla řeč. Kdyby někdo v „libovolném“ věku chtěl náhle cvičit, rozhodně to udělejte. V pondělí odpoledne chodí dámy mezi 25 až 70, ale všechny se domluvíme, protože jóga je opravdu zvláštní disciplína: každá z cvičenek bez ohledu na věk má plno práce sama se sebou a nekouká na ostatní, jak jim to jde, a už vůbec ne, kdo je nejlepší. Jogínkám je to totiž úplně jedno, taková „jóga Brno“ prostě je. Navíc na sledování jiných nikomu nezbývá čas, když se má věnovat sobě.

K harmonii blízko

Vnoučata pochopitelně nechávají doma a cvičí si samy pro sebe. Mezi ně se zařadila jedna mladá supersportovkyně, protože měla dopoledne volno mezi přednáškami. Ta má také co dělat sama se sebou, protože sport je našemu tělu prospěšný, ale také má často k harmonii daleko. Přicházejí dámy se zraněnými šlachami a koleny.

Veliká krása

Cvičení mladé sportovkyně mezi babičkami má jednu výhodu pro všechny: dívka je vysoká atletka s vypracovanou postavou, takže když je potřeba něco názorně vysvětlit, klidně se v procvičovaných partiích poodhalí a názorně ukáže, které svaly se přesně zapojují a jak. A tak si jistě všichni umíte představit, jaká je „jóga Brno“ s babičkami veliká krása. A to nás prosím všichni strašili, že „do babiček“ nikdo nepřijde.

 

Jóga v denním životě

Cvičení vede Pavla Hobstová podle systému Jóga v denním životě, prošla cvičitelským výcvikem pod vedením swamiho Mahešwaranandy, který je jeho autorem. Jde o systém ucelených fyzických, dechových, relaxačních a meditačních technik. Je vhodný pro člověka každého věku a úrovně fyzických možností. Vychází z klasické jógy, ale je určen pro člověka v podmínkách evropského životního stylu.

Jóga Brno: Jóga pro babičky!
Tagged on:     

14 thoughts on “Jóga Brno: Jóga pro babičky!

 • 20.1.2014 at 13.59
  Permalink

  Dobrý den, cvičení jógy na Ramešové mě zaujalo, bydlím nedaleko, je mi 61 let a ještě nejsem babička. Chodím jednou týdně do cvičení pro seniory. Mohla bych na jógu třeba ve středu 11-12.00, nebo i v nějaký jiný volný termín?
  Děkuji za zprávu.

 • 23.1.2014 at 9.54
  Permalink

  Dobrý den
  přijdte už tuto středu v 11 hodin. Nebo v pondělí v 15.45. Těšíme se.
  Pavla

 • 20.2.2014 at 15.26
  Permalink

  Dobrý den paní Pavlo,
  děkuji Vám za zprávu, nějak jsem si jí dříve nevšimla. Měly bychom zájem chodit s kamarádkou do jógy v pondělí 17-18.00 nebo 16-17.00.
  Je to ještě možné pro 2 osoby?
  Díky za info
  Marie Horáková

 • 2.3.2014 at 22.11
  Permalink

  Dobrý den, vyberte si podle potřeby, pro velký zájem otvíráme další hodinu – i v 18.00, něco si zvolte, ono se to vstřebá. Pavla

 • 31.8.2014 at 6.47
  Permalink

  dobrý den, mám zájem o cvičení jogy pro seniory.jsou nějaké hodiny od září odpoledne,nebo večer?Děkuji za odpověď.

 • 31.8.2014 at 19.22
  Permalink

  Dobrý den, od 1.9. otvíráme pondělky: 16-17, 17-18, a možná i další.
  Středa 10-11, 11-12.
  Pavla

 • 15.12.2014 at 17.03
  Permalink

  Dobrý den,
  s radostí jsem objevila vaše stránky a velmi ráda bych se připojila, jógu jsem již dříve cvičila, nejsem tedy úplný začátečník. Bylo by možné od ledna začít chodit cvičit, nejlépe ve středu dopoledne?
  Děkuji za informaci a přeji hezké sváteční dny.
  Hana

 • 12.2.2015 at 9.59
  Permalink

  Srdečně zdravím paní Pavlo,měla bych zájem chodit k vám na jogu v pondělí od 17 do 18 hod.Pokud by to bylo možné, byla bych moc ráda.Děkuji za vaši odpověd Martina Kotasová

 • 12.2.2015 at 13.14
  Permalink

  Dobrý den, děkuji za zájem, v pondělí 16.2. nejsem v místě, ale o týden později přijďte, ráda vás uvidím.

  Pavla

 • 3.10.2015 at 13.31
  Permalink

  Dobrý den ,
  prosím o informaci, kdy mohu přijít na první hodinu budˇúterý nebo středa. Chodilna jsem před pár lety do kurzů jogy a chybí mi. Děkuji za informaci S pozdravem pěkný den Z. Kratochvílvová

 • 5.10.2015 at 18.03
  Permalink

  Dobrý den,

  přijďte tedy zítra v 17 hodin do Mandaly, uvolnilo se jedno místo. Ve středu necvičíme. Pavla

 • 12.10.2016 at 8.00
  Permalink

  Pekny den,me babicce je 76 let,je velice vitalni a rada si cvici doma.Ma rakovinu plic.Trapi se,nic ji v posledni dobe nebavi,a tak me napadla joga pro seniory.Je to pro ni vhodne? Dekuji moc za odpoved

 • 4.9.2023 at 6.02
  Permalink

  Za týden mám 62let a trochu víc pohybu než nordink walkink se hodí, chodím na 12ky tak když si zaplatím pernamentku nebudu moct chodit vždy např.ve ČT, prosím adresu děkuji Marcela Brno střed

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..