Jóga 50+ pro udržení energie

1. JÓGA 50+

Práce s energií. Jednoduché ásány ze systému Jóga v denním životě podle Sw. Mahešwaránady. 

Jóga 50+, cvičení, ve kterém si ženy upevňují svaly a protahují šlachy. Tento styl je vypracován pro evropského člověka, aby eliminoval jeho slabiny.

Uvolníme i klouby, jejich pouzdra a vazy. Ze svalů mizí ochablost a slabost. Získáte pohyblivost, která vás nadchne, bolesti zad pryč. Výlety pěšky a další rekreační sporty pro vás zase budou potěšením.

  

Věk nerozhoduje, váš postoj ano.

 

Neslibujeme, že při cvičení jógy zhubnete. Upevníte si ale tělo tak, že běžnou fyzickou zátěž zase dobře zvládáte.  Své tělo dáte znovu do pořádku, aby bylo zdatné.

Vhodné pro všechny, kdo chtějí být aktivní do vysokého věku. Naučíte se dobře nakládat s energií.

Jóga Večernice propaguje cvičení pro všechny, bez ohledu na věk a pokročilost. Každá jógová pozice je tu pro vás. Vy si ale zvolíte, do jaké fáze se chcete dostat, aby pro vás byla příjemná a přínosná. Řídíme se tělesnými pocity, nepřekračujeme hranici bolestivosti.

Svaly a šlachy

V józe upevňujeme svaly celého těla, které při sedavém způsobu života slábnou a prodlužujeme šlachy, které se zkracují. Náležitě vybaveni se můžeme odvážit hrdinských činů: Příjemně si zasportovat si bez negativních následků.

Toto jednoduché pravidlo si připomeneme právě nyní, s nástupem podzimu: změny počasí jsou zatím teprve ve vzduchu. Ještě není zima, ale my už cítíme své kosti. Aktivujeme síly, které jsme získaly v létě a  ještě je budeme potřebovat. Nenechme je utéct drobnou trhlinou, stále se udržujme pravidelným a snadným cvičením. Stačí to. Skoro nic za to nedáme, ale můžeme hodně získat.

Kumulace tělesné energie dosahujeme cvičením jednoduchých jogínských ásán, pozic, které pracují s fyzickou energií. Proto z cvičení odcházíme odpočatí a probuzení. Únava a vyčerpaní mizí a přichází čas si zasportovat.

Vhodné pro zájemce libovolného věku, přednost mají ženy kolem padesátky: energii je lépe využít, než s ní plýtvat.

Pavla Hobstová

Jóga 50+ pro udržení energie
Tagged on:

One thought on “Jóga 50+ pro udržení energie

  • 3.4.2017 at 12.22
    Permalink

    Mohu se ještě přihlásit,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..