Ježíšek: Nesu vám prkno

Ježíšek: Nesu vám prkno

Ježíšek: Nesu vám prkno pod stromeček

Prkno vám nadělí Ježíšek, ale zacvičit jej musíte samy.  Úplně  zlehka. Ježíšek totiž nemá rád plýtvání, ani rozhazování. Sám byl spokojený ve chlévě na seně, ale zdráv. A my, Večernice chceme, aby z nás měl radost.

Prkno: sílu dostanete, cvičíte samy.
Prkno jako od Ježíška. Sílu dostanete, cvičíte samy. 

 

A taky že jo. Jsme tělesně zdatné a odolné. I když některé z nás měly letos chvíli chřipku, nakonec jsme prošly všechny. Můžete mrknout, jak na to jdeme.

Tak třeba zmíněné prkno. Jedna z nejtěžších pozic, která po cvičících vyžaduje průpravu a jakousi sílu v zádech, ramenou, krku, hýždích, na břiše, v mezižebří, ve stehnech a dokonce i šlapkách. Když tu zdatnost nemáte, tak si ji uděláte samy. Nikdo jiný ji za vás neudělá. Ani ten Ježíšek, protože on ví, že stejně důležitá jako zdatnost, je i ta cesta k ní.

 

Varianty dámská a pánská

My, babičky z Večernice, vám řekneme, jak na to. Prkno prvně zacvičíte jen poloviční, tedy jinak řečeno – dámskou verzi, která je na kolenou. Zůstanete v ní, než napočítáte do tří a klidně můžete počítat rychle.  Až se posílíte, můžete počítání zpomalit, nebo přidat.  Jednou, až se vám bude chtít, nasadíte pánskou variantu. Zapomenete na kolena a zapíchnete do země šlapky.  Nad zemí se držíte, jako strunka. Tím jste přidaly na obtížnosti. Posilujete.

 

Prkno, dámská varianta
Prkno, dámská varianta

Důležité drobnosti

  1. K pánské variantě se nemusíte dostat nikdy, pokud nechcete. Klidně cvičte celý život jen s koleny.
  2. Nesmíte vystrčit zadek.
  3. Vaše záda jsou rovná od hlavy až po ten zadek. Jako prkno, nebo stoleček, na kterém ostatní  mohou snídat.

Takhle vypadá správná varianta prkna pro babičky (mladí ji většinou nezvládnou), jakou by vám přinesl Ježíšek, kdyby chtěl, abyste měly (měli) fyzičku zadara. Vy to ale zvládnete samy (sami).

Ježíšek: Nesu vám prkno
Tagged on:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..