Janák Design

Představujeme sponzora

 

Všimli jste si těch nápadných a sdělných výrazů pod signaturou Janák Design? Máme jich na stránkách několik. Jejich idea je i pro laika tak názorná, že evokuje pochybnost, zda se vůbec jedná o „abstrakci“.  Žánr patří k počítačové grafice, rukopis Jana Janáka: čtvereček barev, mrknutí okem a víte toho tolik!

 

 

Hvězda

Flow parádních „čtverečků Janák Design“  právě teď teče skrz FCB a možná se vaše oko navzdory záplavě informací o ně zadrhne. A kdo pracuje s informacemi, ten ví, že přesně tohle má každé dobré sdělení mít.

Pokud nevíte, o čem je řeč, podívejte se na pozadí našich webových stránek, obrázky v článku, nebo si rovnou prohlédněte zbrusu nové logo Večernice.  Jeho autorem je Jan Janák (Janák Design). No řekněte sami, není tahle značka dobrým výrazem staré dobré Venuše? Neboli hvězdy, která právě doletěla do cíle?

 

Idea

Ale zpět k našemu sponzorovi: Janák Design je autorem grafického řešení mnoha knih, katalogů, posterů, výročních zpráv, firemních tiskovin a log. Večernice si k uctění vybírá nejvíce ty značky, které pečetí vědu či kulturu na cestě k co nejširší popularizaci. Dokážou spojit ta nejsušší vědecká fakta s nehmotným paprskem, umožňujícím cílové skupině pochopit myšlenku.

 

Obraz

Počítačová grafika výtvarníka Jana Janáka se nabízí pro mnoho způsobů využití. Jeden a týž motiv může být pozadím pro webové stránky, jejich záhlavím, ale také by mohl dotáhnout výraz interiéru formou nápadného obrazu. Nebo plakátu jako noblesní avízo pro populární akci. Tímto způsobem byly Janákovy grafiky opakovaně použity na PF například pro Ligo vozíčkářů.

Janák design je znám také jako ilustrátor knih.

pohyb_fin_05.indd

 

fénix

 

 

spirala

 

Popisky: Obr.1: Pohyb, Obr.2: Fénix, Obr.3: Spirála

 

Jan Janák, brněnský grafik a výtvarník.

Ve své volné tvorbě se dříve věnoval kresbě, nyní upřednostňuje počítačovou grafiku s abstraktní tématikou. Je absolventem Střední umělecko–průmyslové školy v Brně. Převážná část jeho činnosti zahrnuje užitou grafiku (návrhy log včetně manuálů, katalogy, inzeráty, plakáty, knihy…) Obrazy jsou pestrobarevné a ve čtvercovém formátu. Reprodukce lze na přání vytisknout, rozměr i provedení reprodukce je věcí volby. Obraz může být tištěn na plátno, fotopapír papír, případně může být zarámován.

Tisk plakátů je možný v různých velikostech např. formát 50×50 cm, formát 75×75 cm,  formát 100×100 cm.

 

Janák Design
Tagged on:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..