Febiofest 2014 v Brně

21. ročník Febiofestu 2014 se přesouvá od úterý 8. dubna do Brna, potrvá do čtvrtka. V kině Art lze vidět 7 filmů z programu letošního ročníku Febiofestu 2014. Představí se filmy ze čtyř festivalových sekcí – Soutěž Nová Evropa, Panorama světového filmu, Made In USA a Zvláštní uvedení. Hitem je „upírská novinka“ krále nezávislého filmu Jima Jarmusche Přežijí jen milenci, romantické finsko-české retro Láska, soudruhu!, gangster Jude Law v hlavní roli filmu Dom Hemingway i bojovník za svobodu Lech Walesa. 

 

Febiofest 2014

Febiofest 2014

Zahajovacím filmem brněnského programu bude Láska, soudruhu! Komedie finské režisérky Taru Mäkelä, vyrobená v české koprodukci, se odehrává v Helsinkách v roce 1962. Finka Elsa potkává svou dávnou lásku Jana, o kterém si myslela, že již zemřel… Partnerem finské herečky Kati Outinen je ve filmu Miroslav Etzler. Ve vedlejších rolích se objeví Kryštof Hádek, Jan Budař, Václav Jiráček (v roli Gagarina). Moderátorem brněnského zahájení bude herec Petr Svoboda.

Britská černá komedie Dom Hemingway představuje excentrického kriminálníka právě propuštěného po dvanáctiletém vězení. Jedinečný Jude Law se obtížně orientuje ve změněném světě, peníze a úspěch se zdají nedosažitelné, ženy již po něm nešílí, staří kamarádi v nedohlednu, dospělá dcera vzdálená. Čekají ho ale ještě další překvapení!

Walesa: člověk naděje je životopisný snímek slavného polského režiséra Andrzeje Wajdy. Vypráví fascinující životní příběh muže, manžela, otce. Lech Walesa spoluzakládal Solidaritu a stal se symbolem boje proti komunismu v Polsku. Hlavní představitel Robert Wieckiewicz bude hostem pražské části festivalu.

Egyptská princezna je psychologický film finského režiséra Jana Forsströma. Vykresluje nesnadný život matky samoživitelky, která si z obavy o své dítě neváhá pořídit zbraň. Když se po letech objevuje otec malé Julie, obavy přerůstají do paranoi….

Erotikou a emocemi srší snímek rumunské režisérky Velmi neklidné léto. V rozpálené letní Bukurešti rozmlouvá Marie s Danielem, fantazie se volně prolíná se skutečností a exmilenec přestává rozlišovat, kde končí fikce.

Vampýrská romance Přežijí jen milenci amerického režiséra Jima Jarmusche v hravé podobě předvádí staletou lásku upírů Adama a Evy s typickými lidskými vlastnostmi, jako jsou vášeň, výstřednost, závislost i cynismus. Film krále nezávislého filmu v Praze zahájil celý festival Febiofest 2014.

Detektiv Down představuje severský humor v parodii na staré detektivky. Detektiv v klobouku a ošuntělém kabátě lehce rozplete každý případ. Ale co když má snaživý detektiv Robert Downův syndrom? Komedii norského režiséra Barda Breiena (Kurz negativního myšlení) na Febiofestu 2014 osobně uvedou herec Svein André Hovsø Myhre i režisér Breien.

 

Vstupné 89,- Kč.

Febiofest 2014 v Brně

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..