Umění se stává uznávaným lékem

Filmová terapie je unikátní technikou, která využívá filmového materiálu k terapeutickému působení. Pomáhá uvolnit emoční napětí a tím prospívá nejen v oblasti léčby, ale velmi dobře se uplatňuje v oblasti prevence. Filmová terapie je vhodná pro každého, kdo má zájem se rozvíjet. Je prostředkem využitelným v rovině sebepoznání, umožňuje nahlédnutí na sebe sama a na osoby či situace, které nás obklopují. Je také prostředkem odpočinku, potěchy duše a upevnění duševní rovnováhy.

Tento druh psychoterapie uměním (dalšími druhy jsou dramaterapie, bilioterapie, muzikoterapie, taneční terapie, terapie fotografií a samozřejmě známá arteterapie) přináší možnost ponořit se do cizího životního příběhu, uvolnit se a odpočinout si od vlastní životní reality. Při sledování či prožívání filmového příběhu sympatizujeme, soucítíme či nesouhlasíme s konáními filmových postav. Za podpory lektora či terapeuta můžeme pracovat s emocemi vyvolanými filmovým příběhem a uvědomit si tak dříve neviděné skutečností o sobě sama.

Sledování filmu ve skupině a jeho následná reflexe a výměna názorů s ostatními je náplní jednoho bloku filmové terapie, který trvá 90‑180 minut. Lekce filmové terapie zatím nejsou v České republice příliš rozšířené. Již brzy budete mít možnost vyzkoušet si filmovou terapii na vlastní kůži v Brně.

Zajímavosti o filmové terapii a aktuality o kurzech najdete na Facebooku:

Filmová terapie 

 

Kristýna Mikscheová

Umění se stává uznávaným lékem
Tagged on:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..