Louise L. Hay a teorie pozitivity

Americká (kalifornská)  psycholožka a spisovatelka Louise L. Hay se narodila roku 1926, je autorkou desítek knih o osobním růstu. Dodnes pořádá a vede semináře, působila také jako motivační kouč mnoha slavných světových osobností. Louise L. Hay je i po třiceti letech v kurzu a její „teorie pozitivity“ se stále potvrzuje.

 

V Česku se Louise L. Hay proslavila především knihou Miluj svůj život, která se tu prvně objevila v osmdesátých letech.

Stará známá – Louise L. Hay

Podle Louise L. Hay je příčinou životních problémů nás všech naše negativní myšlení a špatné životní návyky, které jsme přijali v dětství. Léčebná metoda psychoterapeutky Louise L. Hay je založená na duševní očistě. Tato bezmála devadesátiletá dáma nás vede k tomu, abychom si vytvořili soubor pozitivních pouček, které si můžeme příležitostně opakovat, nebo připomínat. Tyto pravdy by měly působit preventivně a taky léčebně. Pozitivita prý vyléčí fyzické nemoci, ale nejprve k tomu musíme připravit svou duši.

První dáma psychoterapie

Louise L. Hay je průkopnicí koučingu, duchovního léčitelství, lektorkou a autorkou asi dvaceti knih, které se staly bestsellery. Nejznámější jsou Uzdrav své tělo a Síla ženy. Louise L. Hay začala svou kariéru roku 1981 jako psycholožka a terapeutka: podle ní vše v našem životě záleží na způsobu myšlenií. Jako jedna z prvních začala učit lidi samoléčení, podporuje své žáky v tom, aby rozvíjeli své tvořivé síly, které ne náhodou souvisí s naším duchovnem. Dnes z jejího učení vychází mnoho světových lékařů a psychologů (napr. R. Dahlke). Oblíbeným tématem Louise L. Hay je také metafyzika.

Pavla Hobstová

Louise L. Hay a teorie pozitivity
Tagged on:     

3 thoughts on “Louise L. Hay a teorie pozitivity

 • 26.11.2013 at 19.17
  Permalink

  Dle psychologů má pozitivní myšlení jednu vadu. Hodně věcí jen zakopává pod koberec, místo aby se řešily a někdy jen existenčně připustily a dotyčný se tváří, že problém neexistuje. Což se může někdy naopak vymstít.

 • 19.1.2014 at 17.39
  Permalink

  No, to totiž vlastně pozitivní myšlení není. Jenom se tak tváří.Opravdu to překlopit, to nemusí být vůbec jednoduché. Pouhá, byť i opakovaná, afirmace prostě často nestačí. Nebo možná ne v našich zeměpisných šířkách.Vzpomínám živě na dobu, kdy jsem onemocněla, přečetla L.H. (myslím, že to bylo „Miluj svůj život“) a pokusila se dívat do zrcadla a říkat : Mám se ráda. Připadala jsem si jako idiot. Teď to jde lehce. Ale těch let a té práce mezi tím :-)! Jakkoli si L.H. vážím, s pozitivními afirmacemi opatrně.

 • 23.1.2014 at 10.04
  Permalink

  Ach ano, i já jsem zkusila, a taky mi to nefungovalo, je obtížné najít hranici mezi lhaním a předsevzetím. každá teorie je jen teorie. Praxe dokáže překvapit. Pavla

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..