Dny zdraví v permazahradě

Sobota 27. září

Dny zdraví jsou příjemnou a zábavnou propagací fyzické zdatnosti a taky způsobů, jak se k této harmonii duše i těla dopracovat. Slaví se pohybem a do sítě zdravých měst v České republice patří i Brno.

Každoročně se pořádají v účastnických městech „zdravotní programy „. V Brně se odbývají v sobotu 27. září.

Péči o vlastní zdraví každoročně zdůrazňuje víkendový program  v Přírodní zahradě u smrku: Sport a pohyb nemusí být jen atletika, závody v běhu, či fotbal.  Na programu zde bývají ukázky tai chi, jógy, čínská cvičení, náměty na masáže. Bylinářské menu čajů z bylin, které vyrostly přímo v zahradě.

 

 

dny zdraví

 

Také v Mandale na Opletalově ulici máte v sobotu otevřené dveře, účastnit se můžete různých akcí zdarma, je možné si v klidu zvolit to, co se hodí právě jen pro vás.

Mezi zábavnými hodinkami kreslení, paličkování, dramaterapie najdete také jedno fyzické cvičení:

MANDALA:

Jóga XXL (pro ženy s nadváhou napříč věkem)

27. 9. 2014 (17:00 – 18:00) – 4 volná místa

Přihlásit se můžete zde:

http://centrum-mandala.cz/kurz/joga-xxl

 

PŘÍRODNÍ ZAHRADA U SMRKU

Program

14:00 – 15:00 procházka zahradou, bylinková čajovna, výstavka obrázků a fotografií, informace, terapie na autotrakčním lehátku;

 15:00 – 16:00 ukázky hry na tibetské mísy se zapojením návštěvníků, možnost zakoupení tibetské misky, povede Saša Hiermanová, zkušená hudebnice a terapeutka zvukem;

 16:00 – 17:00 sestava tai-chi s mečem a vějířem – nádherné ukázky cvičení, návštěvníci se mohou následně do cviče- ní zapojit, povede Marie Šedivá z Centra Harmonie Brno;

17:00 – 18:00 maňáskové hrátky pro děti i dospělé se závěrečným posezením u ohýnku.

Dny zdraví v Česku

Dny zdraví patří k celostátním akcím, které Národní síť zdravých měst pořádá ve svých členských městech, obcích a regionech.

Kampaň Dny zdraví probíhá v každý podzim v termínu 4. – 17. října. Akce Dny zdraví je v jednotlivých městech různorodá, společným jmenovatelem je zdravý životní styl v České republice.

Hlavním cílem Dnů zdraví popularizace témat, které se týkají péče o zdraví a prevence nemocí.  Na jednotlivých společenských místech se nabízejí aktivity, které mohou dlouhodobě přispívat lepšímu životnímu stylu a upevňování fyzické zdatnosti.

Radnice Zdravých měst pro Dny zdraví pořádají programy na víkendy v daném termínu ve spolupráci s partnery, kteří se problematikou zdraví zabývají (nestátní neziskové organizace, zdravotnická zařízení, školy).

 

 

Pavla Hobstová

Dny zdraví v permazahradě
Tagged on:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..