Bosé nohy v parku a skryté síly v nás

ohne1

Skryté síly v nás a bosé nohy v parku

Pozdní večer na začátku listopadu: Veliký oheň doprovází zvuky bubnů. Píšťaly, kytary, zpěv. Rituální kroky bosých nohou po rozpálených uhlících nám vyráží dech.

Aktuální zpráva:

Dana Linkeschová zve všechny spřízněné duše na tradiční dušičkový rituál zvaný „Projít ohněm“. Proběhne v sobotu 4.listopadu v 15. hod ve Starém Lískovci na Domečku, Kosmonautů 4, Brno. (tram.č 6 a 8 Osová) Trvá do tmy, nebo i do rána, s možností spaní ve spacáku.

Myslíte, že jste v Africe? Omyl. Účastníci kurzu Uluru, pořádaného vysokoškolskou kantorkou Danou Linkeschovou, to rozbalili na veřejné zahradě brněnského sídliště ve Starém Lískovci.

 

Skryté síly

Americký Haloween právě bledne závistí, jeho svíčky v dýních jsou tak nudné! V Brně si nehrají na nic dušičkového, žhavý popel odkryje tajemství: „Člověk jej znal odjakživa, ale pak zapomněl.  Teď kurzisté poznávají na vlastní kůži, jak pracuje náš mozek,“ vysvětluje pořadatelka.

 

Folklórní vlna

 

Že umění tančit ohněm účastníci k ničemu nepotřebují? „To je pravda jen z části. Tančíme proto, abychom uvěřili, že neomezené síly máme v sobě. Lidé vidí, co dokázali a začínají si věřit,“ vysvětluje lektorka.

Tajemné techniky nemožného dodnes praktikují lidé různých kultur: v Africe, Austrálii, Asii, Indii. Do Evropy přišla ohnivá vlna před dvaceti lety, dnes tomuto folklóru propadají i lidé, kteří podobné hrdinství v sobě nehledali.  Paní Dana vás naučí základní kroky naučí. Jak?

Musíte do alfy!

Vraťme se o měsíc zpět: Skupinka dvaceti lidí ve věku mezi dvacítkou a sedmdesátkou leží na zemi, další si nevěřícně sedli na židle. Jsme na semináři v centru volného času a Dana vede jejich myšlenky jakousi nehmotnou cestou: „Představujte si barvu duhy: žlutá, oranžová, červená, fialová, modrá, zelená. Úplně se uvolněte.“

Pro žáky to není jednoduché. Jsou plní napětí a očekávání. Někteří relaxační techniky dobře ovládají, jiní si nedokážou představit nic.  K výsledku se však nakonec doberou všichni.

Podle lektorky je důležité jedno: Klid, ve kterém se náš mozek nachází. Z jeho středu zvládneme všechno. Nervové spoje teď sáhnou do hlubokého podvědomí, ve kterém je zapsáno všecko.

Posvátná Uluru

Tohle byl kurz osobního rozvoje, ale na ten si musíte rok počkat. Letošní už máme za sebou.

Kurzy Uluru Dany Linkeschové symbolicky navazují na staré duchovní praktiky lidí z kraje kolem australské hory Uluru. Jsou pro běžné zájemce bez ohledu na věk a vzdělání a víru.  Důležité je posílit své vlastní schopnosti, o kterých jsme nevěděli. Pak se prý cítíme dobře.

„Každý rok pořádám právě jeden základní seminář, kdo je zrovna připraven, ten přijde: Sáhnete do podvědomí a vytáhnete své dovednosti. Pak už jen rozvíjíte, co jste se naučili. Práci s podvědomím a emocemi v hluboké relaxaci. Sami sebe namíříme tam, kde opravdu chceme být. Dokáže to každý, kdo chce“ ujišťuje paní Dana.

Že jsou její slova pravdivá, to nedokazují jen bosé nohy na žhavém uhlí.  Některé majitelky holých šlapek se během toho měsíce, který uplynul od základního semináře, hodně změnily.  Jejich postavy jsou pružnější, štíhlejší a v jejich obličejích se usadil radostný výraz.

Stáhněte si informaci

 

Chcete vysvětlení? Jste napojeni na kolektivní vědomí. Z něj si lze „informaci stáhnout“ jako z počítače. „Znáte ten legrační příběh o anglických sýkorkách? Jedna z nich objevila na zápraží domu láhev mléka a rozklovala hliník. Během hodinky se k potravě dokázaly dostat všechny sýkory v Anglii. Lahví bylo dost, tak nač čekat. Prostě si tu informaci stáhly. Vážně, umíme to všichni, máme skryté síly,“ usmívá se paní Dana, Je to snadné: V  hluboké relaxaci si uložíte si do paměti informaci, že všechno jde. Pak vstanete a na vše zapomenete. Dana s vámi zapálí oheň a vy půjdete.

Pavla Hobstová

 

Bosé nohy v parku a skryté síly v nás
Tagged on:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..