Bleší trh na Vsi

Řeknu vám, jak se má uspořádat dobrý bleší trh. Uspořádá ho Zlata Maděřičová, šéfka Jihomoravské komunitní nadace z Moravské Nové Vsi na prvního máje.

Zlata M. je velmi podnikavá padesátka: na co sáhne, změní ve zlato. Tentokrát se tedy pustila do přípravy bazaru pod širým nebem.

Bleší trh západu

Nejprve si prohlédla blešáky v cizích zemích a líbilo se jí, s jakým gustem si je užívají lidé v západních zemích. Nic podobného by totiž našinec od „západní Evropy“ nečekal.

Lidé se sejdou se svými věcmi ráno na náměstí, rozprostřou deky a na ně vyskládají svou nabídku. Kupodivu bývá prý oblečení v menšině, ale o to lépe se zde prodávají věci „různé“. Třeba nádobí i nádoby, nábytek, vany, umyvadla, mezi tím kytice z umělé hmoty, živé květiny v květináčích, sazenice, malované džbány a vázy. Najde se tu klidně třeba taky křeček, papoušek nebo štěně.

bleší trh

 

Takhle bude vypadat bleší trh, která Zlata uspořádá přímo pod okny své Jihomoravská komunitní nadace, na betonovém parkovišti v Moravské Nové Vsi.

Na 1. máje Moravanky rozprostřou deky, plachty, v luxusnějším provedení zboží vyskládají to lepší zboží na vlastní nábytek, který ale také nabídnou k prodeji. Přímo mezi nabídkou budou kupci hledat, co jim zrovna doma chybí. Nebo nabízet to co přebývá.

blešak

 

Úžasné věci

A protože je Zlata dobrá pořadatelka, chtěla dopředu vědět, co se vlastně u ní nabídne. Už na apríla začala v kanceláři nadace skladovat to nejzajímavější zboží, možná taky proto, aby si to prodejci nerozmysleli. Kancelář Jihomoravské komunitní nadace se během několika dní proměnil v půvabný starožitnický krám, kde najdete svaté obrázky, jaké už někteří z nás viděli viset nad manželskou postelí své babičky. Nebo staré hrabalovské šrajbmašíny, dřevěné sáňky, voňavkové flakóny z broušeného skla, téměř benátská zrcadla, staré panenky mrkačky, nebo noví medvídci ve starém stylu.

Zajeďte si nakoupit! Nebo taky prodat. Ten zážitek stojí za to. Je to v Moravské Nové Vsi a když na prvního máje dopo nakoupíte, můžete odpo zamířit mezi místní vinaře do sklepa, nebo k rašelinovému rybníčku či jílovému jezeru, obojí je nedaleko.

maria

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pavla Hobstová, foto Eva Matušková

 

 

 

 

 

 

 

Bleší trh na Vsi
Tagged on:

5 thoughts on “Bleší trh na Vsi

 • 5.4.2014 at 8.26
  Permalink

  samochvála smrdí..

 • 5.4.2014 at 12.12
  Permalink

  reaguju na komentář Joke,ze dne 5.4.2014.Pokud někdo píše takové komentáře aniž by znal člověka ,je u mě zcela nula a bezcharakterní člověk,který má problémy sám se sebou a tudíž si vylívá zlost v komentářích Zajímalo by mne ,co jste vy dokázal v životě že píšete co píšete.s pozdravem Eva Matušková

 • 5.4.2014 at 15.51
  Permalink

  Joke, něějaký problém asi, jinak Zlatcxe držím palce a je to supr nápad, jen tak dál , snad se to uchyte i jinde. ve v9dni je v sobotu „blešák“ velmi oblíbenej a tak proč ne u nás? Držím palce…

 • 6.4.2014 at 16.10
  Permalink

  JMK je bílá vrána ve zdejším kraji. Starým celebritám to nemusí jít pod fousy.
  Pavel Hora

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..